Zdeněk Reinberk
Sobota, 20. dubna 2024

Bydža - každoroční pořadatel sudů prvotřídní kvality

Milan Bydžovský

Nic není na celém světě jistější, než že nejlepší pivní akce léta koná se v Holicích v Čechách. U Bydži (viz foto) na zahradě, sejde se vždy na jeden víkend skupina "čvuťáckých" vyvrhelů (rozuměj toho nejlepšího, co ČVUT vyvrhlo) a podmaní si jeden až dva sudy.
Tato akce již léta nese název Holický sud a je přístupná pouze osobám mužského pohlaví.
Samozřejmě, jako všude ve vyspělém světě, i zde existuje jedna výjimka. I zde jednu bytost ženského pohlaví sneseme, každoročně o ni pečujeme, pamlsky ji věnujeme a může nám ležet u nohou... Arna, naše kouzelná fena vlčáka, spolehlivý oddělovač uzenin od chleba, věrná hlídačka a v neposlední řadě také kousačka do vodních gejzírů vymrštěných z bazénu.
Aby nevznikla mýlka, že se jedná pouze o chlastací akci... tak drahé polovičky všech účastníků musím upozornit, že pití piva je pouze doplňková činnost ke sportovním aktivitám, jako jsou stolní fotbal, vodní pólo, lovecký turnaj v pobíjení much, potapěčské kurzy se šnorchlem, fotbalové utkání Východ - Západ a samozřejmě také vedeme politické a apolitické diskuze u kulatého stolu a občas se dostane řeč i na nejnovější literaturu.
A od určité doby již začínají kolovat též fotografie potomků, takže v podstatě je i ve vašem zájmu, abyste manžílka do světa (do Holic) vyslala, protože jinak bychom se s vašimi malými zlatíčky neseznámili!!! :-(


Foto: Fotbalové utkání Východ - Západ (o pauze) Foto: Kamarádská výpomoc při pití piva Foto: Arna Foto: chlápek v bazénu Foto: prostý pobíječ much Foto: instruktor přicházíphp powered by Apache mySQL