Zdeněk Reinberk
Středa, 22. května 2024

Užitečný software

Na této stránce jsem vytipoval několik programu, které mám rád, které používám a myslím si, že by se mohly někdy v budoucnu hodit. Za názvem každé aplikace jsem do hranatých závorek doplnil "běhové prostředí". Jsou to podmínky, ve kterých míněné programy používám já a neříká to nic o tom, že by neexistovaly modifikace pro jiná prostředí. Proto je prosím berte jen jako informativní a pokud vás program zaujal, navštivte jeho domovskou stránku. Stačí jen kliknout...


Software pro vývoj a programování

Editor HTML-Kit [win]

Editor pro vývoj webových aplikací. Obsahuje zvýrazňování kódu pro HTML, XML, CSS, PHP, Python, JavaScript, Java a další jazyky.
Starší verze sice nepodporuje WYSIWYG editaci a nativní práci v UTF-8, ale na druhou stranu zobrazuje kód v "originální" podobě v kódování Windows-1250 (pro UTF-8 zobrazuje "nečitelné dvojznaky", pro ISO-8859-2 "divná" písmenka ž, š a ť). Nicméně pro UTF-8 má převodní konzoli, takže práce s tímto kódováním je možná bez externí aplikace.

Total Commander [win]

Je to jedna z mála aplikací, na kterou jsem si pořídil licenci již v roce 2000, ale dodnes jsem ani jednou nezalitoval. Opravdu skvělý nástroj a až donedávna neměl volně šiřitelnou konkurenci (stav v roce 2007). I když konkurence má ještě stále co dohánět ;-)


Software pro mobilní telefon

MyPhoneExplorer [win]

Jednoduchý a plně dostačující nástroj pro kompletní správu telefonů Sony-Ericsson.

Trekbuddy [java]

Skvělá navigace pomocí GPS do telefonu s podporou Java. Osobně používám SE K800i + externí GPS Evolve iTraxx. Sice je někdy potřeba vyčkat několik desítek sekund, než se GPS "chytne", ale pak funguje naprosto bez problémů.
Vyzkoušejte také můj nástroj pro generování GPX datových souborů.

KODI [java]

Slovník cizích jazyků pro telefony s podporou Java.

MidpSSH Mobile SSH client [java]

Už jste někdy viděli putty v mobilním telefonu s podporou Java? Zkoušel jsem restartovat http server a, světe div se, šlo to! :-)

Opera Mini [java]

Prohlížeč www stránek do telefonu s podporou Java.

Jimm - ICQ [java]

Další alternativa programu, který znáte z klasického PC. Tentokrát alternativa pro ICQ. Opět je vyžadován telefon s podporou Java.
V kombinaci s GPRS je to podstatně levnější alternativa k SMS. Cena se totiž řídí datovou velikostí (1kB = cca 1000 znaků = několik haléřů) a ne počtem 160 znakových zpráv (1 zpráva = desítky haléřů či dokonce jednotky korun). Psáno v roce 2006.

Užitečné internetové databáze

CETIN - vyjádření o existenci sítě elektronických komunikací

Získání situace komunikačních sítí.

Katastr nemovitostí

Uživatelsky přívětivý, oficiálníphp powered by Apache mySQL