Zdeněk Reinberk
Středa, 19. června 2024

Software

Firefox extensions

Bookmarks presentation
Postaven před úkol, kdy bylo potřeba automaticky zobrazovat vybrané stránky, rozhodl jsem se prohledat Firefoxova rozšíření z oblasti práce se záložkami. Neuspěl jsem a tak jsem napsal své první rozšíření, které dovolí ve libovolné složce v záložkách přichystat a seřadit prezentované stránky, nastavit jim čas zobrazení v sekundách (v kolonce Popis) a pak jen stačí na složce kliknout pravým tlačítkem myši a prezentaci spustit. Ukončení prezentace se provede vypnutím FF.

Pomůcky pro práci se soubory (napsáno v Delphi)

RMVWINDIA - odstranění diakritiky z názvů souborů a složek
Program, který se hodí, pokud chcete připravit velké množství souborů a složek pro přenos na www server. Umožňuje nahradit mezery v názvu souboru pomlčkou nebo podtržítkem, odstraňuje diakritiku a převádí velká písmena na malá.

TRUNCATE - zkrácení binárního obsahu souboru
Hodí se, pokud po FTP stahujete soubor, při přenosu dojde k chybě a nelze navázat přerušené stahování (samozřejmě tuto vlastnost musí podporovat FTP server). Potom stačí pomocí tohoto programu zkrátit již staženou část souboru o pár kB a zkusit navázat připojení znovu. Je to podstatně rychlejší, než stahovat celý soubor znovu ;-) a obvykle mi stačilo oříznout max. 5 kB.

CPPARTFILE - vykopírování části souboru
Potřebovali jste někdy vykopírovat část souboru a neměli jste potřebný nástroj? Neříkám, že jde o běžnou operaci, ale v případě potřeby, vzpomeňte si na na tento nástroj. Stačí zadat startovní a cílovou pozici, jméno souboru, kam má být obsah uložen a zkopírovat.php powered by Apache mySQL